راهنما و فایل ساخت بازی No Thanks – ویژه نوروز ۹۶

ارسال شده در: بازی پرینتی, قوانین بازی | ۰

راهنما و فایل ساخت بازی No Thanks – ویژه نوروز ۹۶

 

طبق قولی که داده بودیم برای عیدی یک بازی آماده کردیم. بازی No Thanks که مطمئن باشید جاش رو توی دورهمی‌هاتون پیدا می‌کنه و برای سیزده‌بدر هم می‌تونید یه بازی توجیبی کم خرج داشته باشید. فایلی که در انتها قرار گرفته توسط تیم گیمی باکی برای شما و مخصوص نوروز ۹۶ تهیه شده. تصاویر بازی اصلی بسیار ساده هستند ولی ما با استفاده از تصاویری که یکی از طرفداران بازی Chicken Caesar  (که اسم بازی قیافه‌ی عصا قورت داده خروس‌ها را توجیه می‌کنه!) برای این بازی تهیه کرده بود تم سال خروسی به بازی دادیم که امیدواریم نتیجه به همون اندازه که برای خودمون جذاب بود برای شما هم جالب باشد 🙂

نه مرسی” یا No Thanks در عین سادگی شاید به نظر بیش از حدی که دارد، بازی بسیار جذاب و گاهی پر چالشی است. تمام قوانین بازی را می‌شود در یک پاراگراف توضیح داد و خلاصه‌ی آن هم این است که: تصمیمی بگیرید که کارتی که در نوبتتان رو شده را بردارید یا برندارید. ما هم سعی می کنیم به جای طولانی کردن این پست یک راست سراغ توضیح بازی برویم تا شما هم سریعتر بتوانید دست به کار شوید!

 

نام بازی: No Thanks

تعداد بازیکن: ۳ تا ۷ نفر

زمان هر دور از بازی: حدود ۳۰ دقیقه

محدوده سنی: مناسب ۸ سال به بالا

سال انتشار: ۲۰۰۴

دسته بندی: party game

 


محتویات بازی:

۳۵ کارت عدد (فایل کارت‌هایی که باید پرینت بگیرید در انتهای این پست قرار گرفته است)

۵۵ نشانگر (ژتون، که می‌توانید برای نشان دادن آن‌ها از هر چیزی استفاده کنید، از مهره‌های ریز و دکمه گرفته تا نخود لوبیا!)

 

چیدمان شروع بازی:

برای شروع به هر بازیکن ۱۱ نشانگر بدهید. بعد کارت‌های عدد را به پشت بر بزنید و به صورت تصادفی بدون اینکه به کارت‌ها نگاه کنید ۱۰ کارت از دسته کارت‌ها جدا کنید. این کارت‌ها در این دست از بازی استفاده نمی‌شوند. دسته کارت‌های دیگر را که الان ۲۵ عدد شده‌اند را به پشت در وسط میز، جایی که دست همه به راحتی به آن برسد قرار دهید. بازی No Thanks شما آماده است!

 

نحوه‌ی انجام بازی:

بازیکنی که تولدش نزدیکتر است بازی را شروع می‌کند و بعد از آن بازی به نوبت به صورت ساعتگرد جلو می‌رود.

در نوبت هر بازیکن، اگر کارت رو شده‌ای وسط زمین نباشد، یک کارت رو می‌شود و بازیکنی که نوبتش است تصمیم می‌گیرد که کارت رو شده را برمی‌دارد یا نه. اگر بخواهد می‌تواند کارت را بردارد، اگر نه باید برای رد کردن نوبتش یکی از ژتون را وسط زمین کنار کارت قرار دهد و نوبت نفر بعد می‌شود.

اگر بازیکنی کارتی را برمی‌دارد که کنارش ژتون دارد، کارت و تمام ژتون‌ها را برمی‌دارد.

همه‌ی بازیکن‌ها باید کارت‌های خود را طوری جلوی خود قرار دهند که بازیکن‌های دیگر به راحتی کارت‌های او را ببینند.

اگر بازیکنی که نوبتش است ژتون برای رد کردن نوبتش نداشته باشد باید کارت (و شاید ژتون‌های همراه آن) را بردارد.

به همین ترتیب بازیکن‌ها در نوبتشان در مورد برداشتن یا برنداشتن کارت وسط زمین تصمیم می‌گیرند. آخر بازی زمانی است که کارت‌ها تمام شوند.

اما محاسبه‌ی امتیازها! تمام نکته‌ی اصلی بازی در این جمله است که عدد کارت‌هایی که برمی‌دارید در واقع امتیاز منفی هستند! یعنی آخر بازی باید عدد کارت‌هایتان را از مقدار ژتون‌هایتان کم کنید تا امتیازتان مشخص شود. تنها یک نکته‌ی دیگر باقی می‌ماند که جور کردن کارت‌ها به ترتیب به نفع شما است. اگر بتوانید ست کارت‌ها را به ترتیب جمع کنید، مثلا ۱۱و۱۲و۱۳و۱۴ داشته باشید، در زمان شمردن امتیازها تنها امتیاز کوچکترین عدد در این مجموعه‌ی ممتد از اعداد از شما کم خواهد شد. پس باید در طول بازی حواستان به جمع کردن عددهایی که ست شما را کمتر می‌کند باشد.

 

نمونه کارت‌های بازی :

 

بازی No Thanks
بازی No Thanks

 

بازی no thanks
بازی no thanks

 

بازی no thanks
بازی no thanks

 

بازی no thanks
بازی no thanks

راهنمای ساخت بازی:

برای ساخت بازی No Thanks فایل کارت‌های زیر را دانلود. ۴ صفحه اول آن را یک سری در برگه‌های جداگانه پرینت بگیرید. می‌توانید صفحه ۵ را پشت همه‌ی کارت‌ها چاپ کنید. بعد از چاپ کارت‌ها آن‌ها را از محل مشخص شده برش بزنید. اگر هم حوصله‌ی این کارها رو ندارید، می‌توانید از یک ست ساده‌ اعداد ۳ تا ۳۷ دارد استفاده کنید یا خودتان دستی کارت ها را بسازید.

 

سال خوب و خوشی داشته باشید 🙂

 

لینک دانلود فایل‌های ساخت بازی No Thanks

لینک بازی در سایت Board Game Geek


جهت خرید این نسخه از بازی به قیمت ۲۴۰۰۰ تومان می‌توانید به لینک زیر از نینجا دایس مراجعه کنید:

خرید بازی از نینجا دایس

 


منتظر بازی های رایگان پرینتی بیشتر از گیمی باکس باشید 🙂

منبع: gamybox.ir

برای اطلاع از آخرین اخبار و بروزرسانی ها، کانال گیمی باکس را در تلگرام دنبال کنید:

دیدگاهی بنویسید

You must be logged in to post a comment.